• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Національно - патріотичне виховання юного покоління

Наша країна - єдина Україна

/Files/images/images.jpg

/Files/images/image.gif

"Ми - гідні сини Батьківщини"

/Files/images/PC060096.JPG

6 грудня, у День Збройних Сил України, у Ставівській ЗОШ І – ІІІ ступенів відбулися розважально – спортивні змагання «Ми - гідні сини Батьківщини» між командою учнів школи та командою батьків. Команда учнів називалася «Червоні вітрила» і до складу команди входили: Домантович Ян, Кучеренко Володимир, Кузьменко Руслан, Майоренко Ярослав, Дишлевий Богдан, Олійник Микола, Силка Ростислав, Павленко Богдан. Капітаном команди був Дишлевий Богдан. Команда батьків мала назву «Орли» і до складу команди входили: Ступак Василь, Луцький Ігор, Крижанівський Ігор, Лисенко Володимир, Косяченко Юрій, Шкляр Віталій, Степанчук Володимир, Кучеренко Іван. Капітан команди – Ступак Василь. У програмі свята були наступні конкурси: 1.Представлення команд. 2.Жартівлива вікторина. 3.Баскетболіст. 4.Конкурс «На спритність» 5.Капітан – інтелектуал. 6.Радіаційна небезпека. 7.Спецназівець 8.Стрибки на скакалці. 9.Умілі руки 10.Знавці козацької термінології 11.Шеф – кухар. 12.Пісенний конкурс. У напруженій боротьбі одержала перемогу команда батьків. Ведучі свята: Ступак Наталія, Смоля Інна. Свято підготували: Бурдик Віра – заступник директора з виховної роботи, Буц Наталія – педагог – організатор, Фундамент Валентина – вчитель музики, Ігнатович Валерій – вчитель фізичного виховання.

Читати далі в документі: Сценарій свята "Ми - гідні сини Батьківщини"

/Files/images/P1010136.JPG/Files/images/P1010137.JPG

/Files/images/P1010151.JPG

Пісня – душа народу, національні гімни – найвищий прояв його волелюбних прагнень, духовно – патріотичних устремлінь. Національний Гімн України – це урочиста пісня, символ нашої державної єдності. Його більше століття тому написали П.Чубинський та композитор М.Вербицький. Ранок у Ставівській ЗОШ І – ІІІ ступенів розпочинається з підняття Державного Прапора та виконання Державного Гімну.

"Соборна мати Україна - одна на всіх, як оберіг"

/Files/images/P1010155.JPG

22 січня Україна відзначила День Соборності України. Цій історичній події був присвячений урочистий захід, який відбувся у Ставівській школі. Розпочався він з внесення Державного прапора та виконання Гімну України. Дев’ятикласники підготували літературну композицію, а пісні виконали учні 3 класу разом з Іриною та Олександром Токаренками. Свято підготували: заступник директора з виховної роботи Бурдик В.М., педагоги - організатори Буц Н.М. та Фундамент В.Я.

Читати далі в документі: Сценарій свята "Соборна мати Україна - одна для всіх як оберіг"

/Files/images/DSCN9418.JPG

21 січня вчитель історії Шепелявенко Т.Г. провела круглий стіл для учнів 10 - 11 класів до Дня Соборності України "Соборна моя Україно!"

Свято повноліття

/Files/images/P1010165.JPG

/Files/images/P1010168.JPG

30 січня відбулася надзвичайна подія, радісна й урочиста – одинадцятикласники стали повноправними громадянами України. Головний спеціаліст Державної міграційної служби в Кагарлицькому районі Туркіна С.М. вручила їм основний документ – паспорт. Щиро привітали їх з цією подією батьки, заступник директора з НВР Друзенко Л.Г., наймолодші друзі – першокласники. Учні 11 класу усвідомили, що вони творці майбутнього нашої держави. Свято підготувала класний керівник 11 класу Глобенко О.В.

Читати далі в документі: Сценарій свята "Ми - громадяни України"

Афганістан - мій біль, моя пекуча пам'ять

/Files/images/IMG_2715.JPG

13 лютого в школі пройшла зустріч з воїнами-афганцями та їхніми батьками. Учні 9 класу під керівництвом заступника з виховної роботи Бурдик Віри Миколаївни та педагога – організатора Буц Наталії Миколаївни підготували виступ, куди ввійшли пісні, вірші, сценки, історичні факти, які відображали сторінки афганської війни. Перед присутніми виступили воїни – афганці Стадник Мефодій Дмитрович та Зінченко Володимир Анатолійович. Вони поділилися своїми спогадами та закликали всіх берегти мир. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх загиблих та померлих в мирний час.

Читати далі в документі: Сценарій свята "Афганістан"

Шлях до Тараса

Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, І голос твій нам душу окриля. Встає в новій красі, забувши лихоліття. Твоя, Тарасе, звільнена земля. Шевченко – це наша душа, наша мудрість, наша сила. Які б нещастя і муки не випадали на долю нашого народу, він вистоїть, якщо з ним буде Тарас Шевченко, його слово. Він завжди підтримував і буде підтримувати нас, додаватиме снаги. Тож нехай «Заповіт» Великого Кобзаря стане заповітом для нас у справі збереження мови народу, звичаїв, пісень, історії України. 12 березня 2014 року в Ставівській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулася літературно – музична композиція «Шлях до Тараса» присвячена 200 – річчю з дня народження великого поета для учнів 5-11 класів. Учні 5-7 класів читали поезії Тараса Шевченка, розповідали про його життя, виконували пісні на його вірші. Свято підготувала вчитель української мови і літератури Друзенко Л.Г.

/Files/images/P1010203.JPG

/Files/images/P1010201.JPG

Читати далі в документі: Сценарій свята "Шлях до Тараса"

Тарасова доля - то правда жива

Минають віки, стираються написи на камені, тліють книги, руйнуються будівлі, але слово Шевченка - живе і вічне. 13 березня 2014 року у Ставівській школі відбувся виховний захід «Тарасова доля – то правда жива», присвячений 200-річчю Т.Г.Шевченка. Учні 1 – 4 класів продемонстрували красу і чарівність Шевченкового слова, любов і повагу до спадщини, яку залишив поет. Лунали такі твори як: "Тече вода з-під явора", "Мені однаково", "Садок вишневий біля хати", "Мені тринадцятий минало", "Заповіт", "Думи мої, думи мої!" та багато інших. Підготували виховний захід педагог – організатор Буц Н.М. та класоводи: Глобенко М.М., Лисенко Л.В., Анкуца Л.В., Дмитренко О.М.. Музичний супровід - Фундамент В.Я.

/Files/images/P1010211.JPG

/Files/images/P1010212.JPG

Читати далі в документі: Сценарій свята "Тарасова доля - то правда жива"

Слухаймо ж і почуймо Кобзареве слово!

Вірші Кобзаря підтримували українців під час багатьох війн, бідування, під час пошестей і голоду. Вони ставали, наче, добрими порадниками у скруті, бо написані з такою щирістю, що душа бринить від щастя чи від туги.14 березня 2014 року відбувся святковий виступ учнів школи «Слухаймо ж і почуймо Кобзареве слово!» під керівництвом вчителя української мови та літератури Ігнатович Л.В. Свої акторські здібності продемонстрували учні 3 класу (сценки з життя Тараса Шевченка). Школярі розширили свої знання про життєвий та творчий шлях Т. Г. Шевченка, дізналися про невідомі напрями літературної діяльності Кобзаря.

/Files/images/P1010220.JPG

/Files/images/P1010218.JPG

Читати далі в документі: Сценарій свята

Конференція "Київщина - мій заповітний край"

Під такою назвою 25 березня відбулася обласна краєзнавча конференція учнівської молоді, яку проводили Департамент освіти і науки Київської облдержадміністрації, Комунальний заклад Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини», Комунальний заклад Київської обласної ради «Білоцерківський краєзнавчий музей».Наш район представляли учні Ставівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, члени гуртка «Патріот» (керівник Шепелявенко М.М.), що діє при Кагарлицькому РЦДЮТ: Наталія Ступак учениця 11 класу, Лисенко Руслана та Яна Михайленко учні 10 класу. Метою конференції було відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, а також розвиток творчих інтересів учнівської молоді з різних напрямів краєзнавства, науково-дослідницької і природоохоронної роботи, виховання патріотичних почуттів, любові до рідного краю. Наталія Ступак виступала в секції «Багатства надр Київщини», її науково-дослідницька робота мала назву «Історія Кагарлицького парку», Яна Михайленко працювала в секції «70-річчю визволення Київщини від фашистських загарбників», вона представляла роботу «Трагедія Калинового яру», Руслана Лисенко - в секції «Київщина в літературній творчості», де учасниця презентувала свою збірку віршів «Подих життя», куди входять вірші про Т.Г. Шевченка. Дівчата задоволені, їхні наукові починання високо оцінило журі, вони отримали сертифікати.

/Files/images/DSCN9712.JPG

На Майдані

Учні Ставівської ЗОШ І – ІІІ ступенів Варнавська Анастасія та Вовк Владислав разом з соціальним педагогом Бурдик Вірою 5 квітня 2014 року побували на Майдані незалежності, де вшанували пам'ять Небесної сотні.

/Files/images/P4050293.JPG

Поріс чорнобилем Чорнобиль, бідою нашою поріс

25 квітня 2014 року для учнів 5 – 11 класів була проведена година пам’яті «Поріс чорнобилем Чорнобиль, бідою нашою поріс». Учні 9 класу у своєму виступі закликали пам’ятати, що Чорнобиль – це мука і трагедія, це подвиг і безсмертя, це пам'ять і наш нестерпний біль. Ми живемо, дякуючи тим, хто зупинив на смертоносному реактору пожежу. Мета даного заходу – формувати людину, що буде протистояти злу, насильству, руйнуванню навколишнього світу; розвивати в учнів потребу будувати, створювати, відроджувати заради України; виховувати повагу до людей, які віддали своє життя в ім’я майбутнього. Пісні виконували дівчатка 6 класу, учні 2 та 3 класів. Годину пам’яті підготували: Віра Бурдик, Наталія Буц, Валентина Фундамент.

/Files/images/P4250561.JPG

/Files/images/P4250560.JPG

Читати далі в документі: Сценарій свята "Поріс чорнобилем Чорнобиль, бідою нашою поріс"

Марш військово - патріотичних клубів Київської області

6 травня 2014 року учні школи брали участь у марші військово – патріотичних клубів Київської області, присвяченому Дню Перемоги, який відбувся у м.Києві на території музею Великої Вітчизняної війни. Учасники: Силка Ростислав, Носач Владислав, Подвишений Ігор, Олійник Микола, Майоренко Ярослав, Шепелявенко М.М.

/Files/images/DSCN9741.JPG

/Files/images/DSCN9748.JPG

Листи і малюнки воїнам АТО

Сьогодні тема миру є найбільш актуальною для українців. Учнів Ставівської ЗОШ І – ІІІ ступенів питання миру, припинення війни на Сході, повернення односельців із зони АТО хвилюють чи не найбільше. Діти намалювали малюнки та написали листи солдатам АТО, частина яких була передана воїнам нашим земляком Тищенком Олегом. Частину малюнків учениця 10 класу Варнавська Анастасія передала пораненим, які лікуються у Київському центральному госпіталі. Хлопці зі сльозами на очах розглядали малюнки та читали листи і дякували дітям за моральну підтримку

/Files/images/P1010450.JPG

/Files/images/Alv2yEYZlqE.jpg

День партизанської слави

Підпільно-партизанський рух - це окрема героїчна сторінка Великої Вітчизняної війни. Народні месники не за повістками чи мобілізацією, а за покликом власної душі об'єднувалися в тилу ворога у партизанські загони і підпільні організації. Це були нескорені, сильні духом люди, люди великого патріотизму і чистої совісті. Вони стали на захист Батьківщини щиро і відкрито, пронесли крізь пекельне полум'я любов до рідної землі. Згідно з Указом Президента України було встановлене щорічне відзначення Дня партизанської слави - 22 вересня. Саме цій даті було присвячено урок , який пройшов у Ставівській ЗОШ – І-ІІІ ступенів «Партизанськими стежками», класні керівники 1-11 класів провели години спілкування «Партизанський подвиг у роки Великої Вітчизняної війни». Вчитель історії Шепелявенко Т.Г. провела екскурсію до музейної кімнати – «Народ славить, народ пам’ятає», сільський бібліотекар Васильчук О.М. – провела бібліотечний урок – «Народний подвиг вічний», а учні 5-6 класів поклали корзини з квітами до пам’ятника визволителям села та Меморіалу загиблим воїнам.

/Files/images/P1010522.JPG

/Files/images/P1010518.JPG

14 жовтня - День українського козацтва

14 жовтня, на свято Покрови Пречистої Богородиці, в нашій країні відзначається День українського козацтва. Не випадково для святкування Дня українського козацтва обрано День Святої Покрови, вона здавна була покровителькою козаків. це дуже важливе свято для нашого народу, адже козацтво відіграло надзвичайну роль у становленні нашої держави. Його історичне значення важко переоцінити. Народ ставився до козаків з повагою і любов’ю, сприймав їх як символ мужності, честі, людської і національної гідності. Перекази про звитяжні вчинки запорожців передаються з покоління в покоління. Епоха козацтва створила багатогранну, глибоку духовність, що стала гордістю і окрасою української історії та культури. В наш час відроджуються традиції українського козацтва. Ведеться активна робота з учнями та молоддю. В День українського козацтва вчителем Захисту Вітчизни Шепелявенком М.М. та його вихованцями – учнями 10 класу було посаджено червоний дуб на території школи.

/Files/images/IMG_20141015_130510.jpg

/Files/images/IMG_20141015_130619.jpg

Нашу пам'ять обпалює вічний вогонь

24 жовтня відбулося засідання круглого столу «Нашу пам'ять обпалює Вічний вогонь», на якому учні 11 класу розповіли про початок війни, бойові дії, трагедію Бабиного Яру, повне визволення України. Учні, вчителі і запрошені переглянули фільм Кагарлицького ТБ з серії «Невідома Україна», присвячений трагічним подіям 1941-1945 рр.. Керівник гуртка «Пошук» Шепелявенко М.М. розповів про роботу гуртка під час виявлення останків загиблих воїнів на території Київщини і звернувся до присутніх зі словами: «Жива людська пам'ять, не старіє вона з роками, не тьмяніє. Вона стукає у наші серця дзвонами, обелісками. І поки існує наш рід, існуватиме і пам'ять».

/Files/images/DSCN6596.JPG

До 70 - річчя визволення України

27 жовтня відбувся урок – спогад в 11 класі «Згадує учасник Великої Вітчизняної війни Кучеренко Михайло Іванович, ветеран освітянської ниви». Спогади оформила учениця 11 класу Макаренко Світлана, а записала вчитель історії Шепелявенко Т.Г. 28 жовтня відбулася лінійка «Не згасити вогонь пам’яті». Учні 10 та 7 класів розповіли про трагічні сторінки під час війни на території України. У віршах та піснях закликали до миру, спокою та злагоди між народами. 29 жовтня було проведено інформування «Україна у воєнні роки».

Читати далі в документі:Сценарій лінійки "Не згасити вогонь пам'яті"

/Files/images/DSCN6606.JPG

Благословенні ви, сліди, мандрівника Сковороди...

Минуло майже три століття з дня народження, а 9 листопада – 220 років з дня смерті цього геніального педагога, філософа, просвітителя, але Григорій Сковорода не відійшов у минуле, він залишається з нами. Він завжди присутній там, де живе український дух, де панує любов до України, до її народу, рідного слова. Просвітитель зміг побачити і теоретично розв’язати дуже гострі проблеми, які й сьогодні актуальні. 8 листопада 2014 року учні 5-11 класів Ставівської ЗОШ І – ІІІ ступенів мандрували шляхами життя філософа за допомогою літературної мандрівки «Благословенні ви, сліди, мандрівника Сковороди…». Учениці 11 класу: Лисенко Р., Вітіннік В., Дригало І., Макаренко С. - занурили присутніх у ту епоху, де жив і творив Сковорода. Про дитячі роки Григорія Савича дізналися зі сценки «Калинова сопілка, або дитинство Григорія Сковороди», яку вміло обіграли – Подвишений І., Вовк В., Майоренко І., а Вовк В. та Коваленко Д. у сценічному етюді надали можливість учням відчути себе свідками того, як і чому навчав Сковорода людей. Антошко В., Василенко А., Шкляр Я. читали повчальні вірші Сковороди, Бащенко Н. прочитала вірш Д.Павличка «Григорій Сковорода». Учні зрозуміли, що Григорій Сковорода не лише залишив у спадок нащадкам свої твори та роздуми, але й дав рідкісний приклад життя людини, яка дозволила собі жити за покликом душі і навчала того ж інших.

/Files/images/P1010459.JPG

/Files/images/P1010464.JPG

Хліб - усьому голова

Хліб. Яке щире і тепле почуття викликає це слово в серці кожної людини. Саме про хліб йшла мова на відкритій годині спілкування «Хліб – усьому голова» у 3 класі, яку було проведено 19 листопада 2014 року. Нашу Україну називають хлібним краєм, бо для нашого народу хліб був не просто справою – це була основа його життя і найдорожча святиня. Учні 3 класу у віршах, приказках, піснях вшановували його величність – хліб, бо хліб – мірило життя, культури. Почесне місце посідає хліб у звичаях і обрядах українців. Підготувала і провела годину спілкування класний керівник 3 класу Глобенко Марія Максимівна.

/Files/images/PB180989.JPG

Лінійка до Дня пам'яті жертв голодомору "Україна пам'ятає!"

Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Там багато сторінок вписано кривавими і чорними кольорами. Гуляла смерть по Україні. Смерть без війни, без посухи чи потопу. Смерть спустошила села й хутори, і живі не встигали хоронити мертвих. Смерть мала ім'я - Голод. Голод 32-33 років - одна з найбільш трагічних сторінок історії українського народу. Учні Ставівської ЗОШ І – ІІІ ступенів свято бережуть пам'ять про тих, хто став безневинними жертвами. 21 листопада 2014 року було проведено лінійку «Україна пам’ятає!», на якій учениці 11 класу: Лисенко Р., Михайленко Я., Макаренко С., Миколаєнко Г., Лавришин Г., розповіли про біль і горе, які приніс голодомор. Діти – зірочки, роль яких виконували Токаренко О. та Личак В., просили пам’ятати про ці страшні часи і в майбутньому не допустити подібного. На вшанування світлої пам’яті жертв голодомору в 1932 - 1933 роках учениця 10 класу Варнавська А. закликала схилити голови в скорботі мовчання. Мільйони людей, які загинули «голодною» смертю, не могли безслідно розчинитися у часі. Про них пам'ятають. Підготувала лінійку педагог – організатор Корнійчук І.В.

Читати далі в документі: Сценарій лінійки "Україна пам'ятає!"

/Files/images/PB200998.JPG

Солоний Хрещатик

24 листопада у Ставівській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулася година спілкування «Солоний Хрещатик», присвячена пам’яті героїв Небесної Сотні. Учні 10 класу разом з класним керівником Шепелявенком Миколою Миколайовичем та вчителем історії Шепелявенко Тамарою Григорівною підготували виступ – реквієм, приурочений трагічним подіям, які відбувалися на Майдані з листопада 2013 року по березень 2014 року. Плаче небо, плачуть матері, дружини, діти, плаче повсюди люд. В центрі Києва на Майдані Незалежності, вулиці Інститутській цинічно розстрілювали беззбройних людей: студентів, викладачів, художників, фермерів, журналістів, робочих… - вони вийшли на мирний протест. Звучали пісні, вірші, фрагменти трагічних подій демонструвалися з екрану. Заслужений журналіст України Людмила Іванівна Добровольська познайомила учнів та гостей з фотофрагментами: «Гасла і написи Майдану», «Майдан: до і після», «Класика Майдану», «Кагарлицький Євромайдан», прочитала свої поезії, присвячені цій трагічній події. Депутат районної ради Бурий Петро Михайлович закликав учнів пам’ятати тих, хто загинув, захищаючи нашу державу. Шепелявенко М.М. розповів, що прапор села Стави також знаходився на Майдані, який зберігала 4 сотня. Під час виконання поезії «Молитва за Україну» всі присутні в залі запалили свічки в пам'ять Небесній Сотні. Молитвою за «Україну, за її долю, за честь і волю, за народ» отець Валерій вшанував тих, хто загинув, та тих, хто захищає нас зараз на Сході нашої держави.

Читати далі в документі: "Солоний Хрещатик"

/Files/images/PB231006.JPG

/Files/images/PB231013.JPG

Ми з вами, наші захисники!

Сьогодні десятки тисяч патріотів обороняють від загарбників свободу, незалежність та територіальну цілісність на сході України. Наші захисники, як ніколи, потребують уваги, підтримки і розуміння від своїх співгромадян, у тому числі і від дітей та молоді. У складний для нашої країни час у Ставівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів проведено ряд заходів, які сприяють зростанню підростаючого покоління справжніми українцями, патріотами своєї держави. Одним із підтверджень небайдужості учнів до долі своєї Батьківщини є участь в акціях і заходах, що проводяться з метою моральної та матеріальної підтримки української армії. До Нового року діти намалювали листівки, написали патріотичні листи з малюнками, зробили сувеніри з патріотичною символікою. Всі листи та малюнки передані бійцям 72-ї бригади, які знаходяться в зоні АТО. На минулому тижні в навчальному закладі провели благодійний ярмарок. Смачні торти, тістечка, пироги, які діти випікали разом зі своїми батьками, були розкуплені дуже швидко. Зібрані гроші у сумі 2600 грн. будуть використані для підтримки наших односельчан, які перебувають у зоні АТО. Ініціатива організації проведення ярмарку належить лідерам учнівського самоврядування. Крім того, ми передали бійцям 72-ї бригади маскувальні сітки, які сплели школярі. Перші 18 погонних метрів ниток нам передали члени районної громадської організації «Спілка учасників АТО». За роботу взялися всі дружно: учні, вчителі, батьки, бабусі, дідусі. Ці сітки у нас були розташовані у спортзалі і всі небайдужі їх плели. Білою матерією допомогли наші односельці та працівники психоневрологічного інтернату. Три сітки довжиною в 30 метрів кожна були сплетені за 5 днів. Кагарлицькі воїни висловили вдячність за добру справу.Сподіваємось, що таким чином додаємо сил героям АТО і наближаємо світлий день миру. Тому ми й надалі будемо проводити такі заходи.

/Files/images/P1010497.JPG

/Files/images/P1010502.JPG

/Files/images/P1010520.JPG

Єдина моя Україна!

22 січня Україна відзнає День Соборності України. Цій історичній події була присвячена тематична лінійка «Єдина моя Україна!», яка відбулася у Ставівській школі. Розпочалася вона з внесення Державного прапора та виконання Гімну України. Десятикласники розповіли про історичні віхи об’єднання розрізнених частин України в межах однієї держави, про війну на сході, війну за Україну – єдину самостійну соборну Українську державу. Учень 5 класу Корнійчук А., в образі українця, та учениця 6 класу Луценко Олена, в образі українки, прославляли красу та велич нашої Батьківщини, побажали присутнім міцного здоров’я, щастя, добра, миру, злагоди і глибокої віри у гідне майбутнє України. Підготувала захід заступник директора з виховної роботи Бурдик В.М..

Читати далі в документі: "Єдина моя Україна!"

/Files/images/P1010576.JPG

Моя родина - частинка моєї славної України

10 лютого в актовому залі навчального закладу відбулася відкрита година спілкування «Моя родина – частинка моєї славної України». Учні 6 класу говорили про те, що у кожної людини є своя маленька Батьківщина – це рідна домівка, вулиця, село, де народились і ростуть, бо український народ складається з родин великих і малих, дружніх і працьовитих. Рідна домівка - це місце звідки дитина вирушала у великий життєвий світ з маминою піснею, напутнім батьківським словом, дідусевими казками та бабусиними вишиванками, з теплом і незрадливістю рідного слова. Учні поєднували свою долю з долею нашої держави. Вшанували хвилиною мовчання героїв Небесної Сотні, тих, хто поліг на сході нашої держави. А свій виступ закінчили словами пісні «Обіймись Україно!». Годину спілкування підготував класний керівник Ігор Авівович Порхун.

/Files/images/P1010592.JPG

Нехай кулі минають вас...

13 лютого у чергову відпустку з АТО прийшов випускник Ставівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, наш земляк Олег Тищенко. Селом швидко пролетіла звістка: «Олег прийшов у відпустку». Зранку юрмилися учні біля стенду «Герої! Герої! Герої!». Вони відшукували фотографію героя, який прийшов у відпустку. Звичайно, зразу поїхав до дружини Юлії та донечки Діаночки… А вже на другий день Олег поспішав до рідного отчого дому, у його батька був день народження. Не завітати до школи не міг, бо знав, що його чекають і стіни рідної школи, і вчителі. З щирими словами вітання звернувся до захисника священик храму святої Покрови отець Валерій. Вітав нашого героя і директор школи Анатолій Глобенко та вручив матеріальну допомогу від учнів, вчителів, батьків. Народна умілиця Ганна Мазепа вручила Олегу, вишиті власноруч, ікони. Привітали Олега, бажали швидкого повернення, віри в перемогу та вручили квіти: перша вчителька Марія Глобенко, класний керівник Лариса Друзенко, депутат районної ради Тамара Шепелявенко. Присутні, разом з отцем Валерієм, виконали для Олега «Многії літа» та зробили світлини на пам’ять. Вас любить вся Україна, захисники! Нехай кулі минають вас та береже вас Бог.

/Files/images/DSCN6722.JPG

/Files/images/P1010608.JPG

Афганська війна - чорна пляма мирного часу

Так називався виховний захід, який пройшов у Ставівській ЗОШ І – ІІІ ступенів 14 лютого 2015 року з нагоди виведення військ з Афганістану та Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Гірка пам'ять війни! Вона ніколи не згасне. Вона ятрить мозок, збуджує уяву. 15 лютого 1989 року радянські війська були виведені з Афганістану. Але ця війна назавжди з болем відгукуватиметься в серці нашого народу. Учні 9 класу читали вірші про мужність воїнів – інтернаціоналістів, виконували пісні про Афганістан. Хлопці – другокласники винесли запалені свічки на вшанування полеглих воїнів – афганців, Героїв Небесної Сотні, всіх, полеглих в зоні АТО. Під час хвилини мовчання у присутніх защеміли серця за тих, кого нема серед нас, хто лежить у землі, хто світить нам із небес. 70 років тому було покладено край фашизму. Діди наші думали, що та війна остання. Вони не знали, що їх онуків також називатимуть ветеранами, а на сьогоднішній день ще й правнуки узнають гіркоту війни. І поки на землі існують гарячі точки, і поки порушується біблійна заповідь “ Не вбивай”, ми не можемо, не повинні заспокоюватись, коли не спокійно у нас в Україні. «Згадуючи війну в Афганістані не можна не згадати події сьогодення, бо у нас на сході дев’ять місяців триває війна. Наші захисники стримують ворога завдяки своєму патріотизму, витримці і … волонтерам. Ці благородні люди забезпечують бійців усім необхідним. Як хочеться миру, спокою, щоб не гинули більше люди», – сказала вчитель історії Тамара Шепелявенко.

/Files/images/DSCN6727.JPG

Читати далі в документі: "Афганська війна - чорна пляма мирного часу"

Беріть вогонь із Шевченкового слова

12 березня 2015 року у Ставівській ЗОШ І – ІІІ ступенів класний керівник Ігнатович Людмила провела зі своїми вихованцями, учнями 8 класу, відкриту годину спілкування «Беріть вогонь із Шевченкового слова», присвячену 201 річниці з дня народження Великого Кобзаря. Присутні - учні школи, вчителі та батьки. Година спілкування була насиченою та цікавою. Ігнатович Л. розповіла про життєвий та творчий шлях Т.Г. Шевченка, його роль у світовій літературі. Учні читали вірші та співали пісні на слова Шевченка: «Зацвіла в долині червона калина», «Думи, мої думи», «Заповіт» та інші. Учасники зібрання мали змогу переглянути мультимедійну презентацію про вшанування Кобзаря. Заключним акордом свята стало виконання пісні «Реве та стогне Дніпр широкий» всіма присутніми.

/Files/images/P1010683.JPG

/Files/images/P1010690.JPG

Читати далі в документі: "Беріть вогонь із Шевченкового слова"

Над берегами вічної ріки...

Українській літературі дуже поталанило, бо є в ній постать, яка усім своїм життям і творчістю утверджує чесність і непідкупність одвічних мистецьких принципів. 19 березня 2015 року учні 8 – 11 класів Ставівської ЗОШ І-ІІІ ступенів разом з вчителями, гостями відчинили двері в дивовижно яскравий поетичний світ художнього слова видатного українського Митця, нашої землячки Ліни Василівни Костенко. Ведучі виховного заходу «Над берегами вічної ріки...» Віта Вітіннік та Анастасія Варнавська розповіли про життєвий шлях поетеси. Лисенко Руслана виконала роль самої поетеси, а Бащенко Наталія її музи та долі. Вірші, які читали учні школи: Олійник Яна, Макаренко Світлана, Дригало Ірина, Миколаєнко Галина, Рященко Лілія, Сокол Юлія, Антошко Вікторія, Василенко Анастасія, показали, що Л.Костенко як людина - невіддільна від своєї поезії. Вони люблять її вірші, бо вони допомагають жити всім нам у цей складний та важкий час для нашої держави. Діти говорили, що її поезії відкривають перед ними світ загальнолюдських цінностей. А як вдало і задушевно обіграли уривок з історичного роману у віршах «Маруся Чурай» Яна Михайленко, Ігор Подвишений та Вовк Владислав. Всі присутні ніби дійсно побували у тогочасній Полтаві. Романси на слова Ліни Костенко, які виконала Токаренко Ірина, зачарували всіх присутніх. «Народ шукає в геніях себе», - цей рядок Ліна Костенко присвятила великому Кобзарю. Але хочеться думати, що прийде час і нащадки скажуть: «Народ знайшов себе в Ліні Костенко».

/Files/images/P1010720.JPG

/Files/images/P1010725.JPG

Читати далі в документі: "Над берегами вічної ріки"

Зустріч з героями - захисниками незалежної України

Вже скоро світова спільнота відзначатиме 70- річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні, вшановуватиме героїв тієї страшної війни. А 19 березня став’яни зібралися у актовому залі школи, щоб привітати з поверненням з сьогоднішньої війни воїнів - земляків, героїв – захисників незалежної України: Тищенка Олега, Лисенка Михайла, Степанчука Володимира (Володя приїхав у короткотермінову відпустку). До присутніх звернулася депутат районної ради, вчитель історії Шепелявенко Тамара. Не стримуючи сліз, вона привітала воїнів з поверненням додому, розповіла, як чекало на них село, як готували для них посилки і молились за них та нашу неньку – Україну. Настоятель церкви Святої Покрови отець Валерій звернувся до захисників Вітчизни з словами подяки за їх мужність, стійкість, віру і разом з усіма присутніми заспівав їм пісню «Многая літа». Сільська майстриня Тетяна Горова вручила вишиту і освячену ікону Володимиру Степанчуку. До слова запросили директора школи Глобенка Анатолія, директора психоневрологічного інтернату Миколу Хміля, головного бухгалтера цього закладу Янкевич Валентину. Не соромлячись сліз, чоловіки, які на своєму життєвому шляху пережили чимало, зверталися до зовсім молодих, сьогоднішніх героїв із словами подяки за те, що вони ціною свого життя, бережуть мир і спокій у наших домівках, а також вручили конверти з матеріальною допомогою «На життєві дрібниці». Пахучі короваї, випечені Ніною Майоренко, піднесли солдатам учениці школи. Кілька разів зал хором вигукував: «Слава Україні», «Героям слава». Коли слова попросив учасник АТО Михайло Лисенко, зал завмер, адже він привіз із фронту прапор України, на якому розписалися перші кіборги Донецького аеропорту, з якими йому довелося захищати єдність держави. Цей прапор вручили йому випускники 2014 року при відправленні у зону АТО. Він також привіз малюнки ставівських учнів, які вони посилали на фронт у посилках, а бійці на звороті написали дітям свої подяки та побажання. Щиро дякували герої своїм землякам за підтримку, турботу. Вчителі вручили хлопцям квіти, а захисники Вітчизни здоровенним букетом привітали жінок села із минулим жіночим святом. На закінчення зустрічі Інна Корнійчук подарувала пісню «Україна – це ми», яку виконала з учнями 11 і 10 класів.

/Files/images/P1010741.JPG

/Files/images/P1010738.JPG


Твій біль, Україно, дзвони Чорнобиля!

Ось уже 29 років дзвони Чорнобиля стукають в наші серця. Змушують нас зупинитись і озирнутись в той страшний 1986-й... 26 квітня люди вшановують пам'ять загиблих під час трагедії, згадують про героїзм пожежників, експлуатаційного персоналу станції, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. 27 квітня 2015 року для учнів 5 – 11 класів була проведена година пам’яті «Твій біль, Україно, дзвони Чорнобиля». Учні 9 класу у своєму виступі закликали пам’ятати, що Чорнобиль – це мука і трагедія, це подвиг і безсмертя, це пам'ять і наш нестерпний біль. Ми живемо, дякуючи тим, хто зупинив на смертоносному реактору пожежу. Пісні виконували дівчата 7 класу. Годину пам’яті підготували В.М.Бурдик та В.Я.Фундамент.

/Files/images/P1010800.JPG

/Files/images/P1010802.JPG

Читати далі в документі: "Твій біль, Україно, дзвони Чорнобиля"

Ми пам'ятаємо, твій подвиг солдате!

Педагогічний та учнівський колективи Ставівської школи провели ряд заходів з відзначення 70-ї річниці Перемоги над нацизмом в Європі. Було впорядковано могили невідомих солдатів, Меморіал Слави, пам’ятник загиблим визволителям села. У шкільній бібліотеці організовано виставку літератури «Війна у пам’яті, біль у серці». Восьмого травня для учнів 1 – 11 класів було проведено години пам’яті: «Подвигу жити вічно», «Мужність і відвага крізь покоління, «Про минуле серце пам’ятає», «Збережемо пам’ять про подвиг». Учні 7 класу запросили на зустріч ветерана Другої світової війни Кучеренка Якова Васильовича та учасника бойових дій на Сході України Варлама Руслана Олександровича. Учениці 7 класу на лінійці «Хвилина мовчання пекуча й терпка» розповіли присутнім про подвиги воїнів Другої світової, згадали наших мужніх захисників сьогодення. Запалили свічки та вшанували хвилиною мовчання тих, хто віддав своє життя в ім’я світлого майбутнього. Сьогодні учні та вчителі прикріпили на груди червоний мак - «Квітку пам’яті» як символ пам’яті про тих, хто загинув під час Другої світової війни та віддав своє життя на сході України. Дев’ятого травня учні 9 та 10 класів взяли участь у святкуванні 70-ї річниці з Дня Перемоги на Меморіальному комплексі «Букринський плацдарм». Учні школи взяли активну участь у мітингу – реквіємі, який відбувся 9 травня в Ставівському будинку культури./Files/images/P1010830.JPG

/Files/images/WP_20150509_11_52_47_Pro.jpg

/Files/images/P1010838.JPG

/Files/images/P1010845.JPG

/Files/images/P1010850.JPG

/Files/images/WP_20150509_11_50_36_Pro.jpg

Читати далі в документі: "Хвилина мовчання пекуча й терпка"

Читати далі в документі: "Подвиг не має забуття"

2015/2016 н.р.

Історія моєї родини(до 100-річчя геноциду греків)

Відкрита година спілкування у 10 класі розпочалася словами народного артиста України В.Дашенка: «Людська пам'ять будить все добре і вічне, пов’язане з усім пережитим і дорогим». Присутнім була представлена книжка, яка присвячена роду по лінії матері Кіріафіді Олександри Георгіївни. Тут об’єднався рід Кіріафіді різного віку – греків за національністю. Цікаво було описано географічну карту, населення грецької землі. «Хто в світі скільки жив – не є основа. А те важливо – що ти в нім лишив, я вам лишаю свій вогонь любові, тепло і світло щедрої душі». Ці слова заполонили і учнів і вчителів до глибини душі. Класний керівник Шепелявенко Т.Г. коротко повідомила про свою маленьку Батьківщину – село Демівщина на Київщині. Її мама - грекиня, батько – українець, діти – наполовину греки. Згадала про бабусю і дідуся, яких не пам’ятає. Тамара Григорівна сказала, що горда з того, що зберігає на українській землі грецькі традиції. Затамувавши подих всі присутні слухали слова побажання своєму роду щедрої долі, щоб були немарними всі сподівання, а благодатні паростки життєдайних зерен дали щедрий урожай. Багато було цікавого сказано про інших членів роду: братів, сестер, тіток, дядьків. Вчителі і учні давали цікаві запитання Тамарі Григорівні. На виховній годині було показано багато родинних світлин, почуто розповідей учнів про сімейний родовід.

Я гордий тим, що українцем звуся

Такого свята немає в жодному календарі. Воно буває лише раз у житті кожної людини. Це день, коли доводиться пережити водночас і світлий сум розлуки з дитинством, і передчуття зустрічі з невідомим майбутнім дорослим життям. Для восьми 16-річних ставівчан день 1 жовтня став особливим днем, адже саме 1 жовтня в урочистій обстановці, в присутності батьків, учителів, керівництва села, гостей із райцентру вони отримали головний документ — паспорт громадянина України. З рук почесних гостей, зав. районним сектором управління державної міграційної служби України Олени Швець та міжрайонного прокурора Михайла Римаря, старшокласники Ставівської школи і отримали паспорти. Традиція вручення 16-річним школярам документів, що посвідчують їхнє громадянство, у Ставах має давню історію. Як запевнив директор школи Анатолій Глобенко, урочистості з цього приводу у навчальному закладі проводяться щорічно з 80-х років минулого сторіччя. Ці слова підтвердив і сільський голова Володимир Михайленко. Також очільник громади привітав юнаків та дівчат зі знаменною подією, висловивши упевненість в тому, що вони будуть гідними громадянами своєї країни. Численні пісні та вірші патріотичного спрямування лунали того дня в сільській школі. Учні дякували своїм батькам, учителям за те, що виховали та зростили їх в любові до рідного краю, вшанували пам’ять загиблих під час проведення АТО, висловлювали слова вдячності і своїм землякам-військовослужбовцям за ратну службу.

/Files/images/IMG_7133.jpg

/Files/images/P1011063.JPG

Козацька слава України

Відкрита година спілкування «Козацька слава України» відбулася 12 жовтня 2015 року напередодні свята Покрови Пресвятої Богородиці, водночас Дня українського козацтва та державного свята - Дня захисника України, яке українське суспільство відзначає вперше. Це свято бере свій початок ще із часів Запорізької Січі. Наші козаки вважали Пресвяту Богородицю своєю заступницею. Звертаючись до неї, вони казали: «Покрий нас чесним своїм Покровом та захисти нас від усякого зла!». Шестикласники класу розповіли учням 3-8 класів історію українського козацтва – одну з найвизначніших сторінок життя нашого народу. В найтяжчі часи іноземного поневолення козацтво було справжнім захисником рідної України, оборонцем віри, моралі та державницьких традицій нашої Вітчизни. Й донині нащадки козаків розвивають найкращі традиції наших предків, що є для нас зразком доблесті і відданості Україні. Учні 6 класу ознайомили присутніх з «Правилами козацького побратимства», виконали і козацький марш, і пісні про козаків. Підготувала виховний захід Дмитренко Ольга Михайлівна.

/Files/images/P1011093.JPG

Читати далі в документі: "Козацька слава України"

Зустріч з воїном АТО Степанчуком В.В.

13 жовтня 2015 року, з нагоди Дня захисника України та з метою формування і розвитку мотивації у молоді, що спрямована на підготовку до захисту держави і служби у Збройних Силах України, виховання української молоді в дусі військових традицій українського народу, формування патріотично зрілої особистості, відбулася зустріч педагогічного й учнівського колективів нашої школи із мужнім захисником України - бійцем АТО Степанчуком Володимиром Володимировичем, жителем с. Ставів. Діти із захопленням, затамувавши подих, спілкувалися з людиною, яка є прикладом мужності, відваги й героїзму. Весь колектив школи гордий за нього й щиро вдячний за мирне небо над головою, за спокійний сон й веселий дитячий сміх. Тепла атмосфера зустрічі, відверта розмова воїна та учнів, патріотичні пісні учнів нашої школи сприяли позитивній налаштованості всіх учасників заходу.

/Files/images/P1010974.JPG

Едуард Литвин - гідний син став'янської землі

18 листопада 2015 року вчителі та учні Ставівської ЗОШ І – ІІІ ступенів вшанували пам'ять про нескореного борця за волю, незалежність України - Едуарда Григоровича Литвина – нашого земляка, талановитого письменника, майстра художнього слова. Вся його творчість – слово синівської любові до України. Своє щастя він бачить у щасті українського народу, живе його болями і радощами. 15 років тому, 18 листопада, помер наш незламний, сміливий українець, що називав себе «запорожцем за Дунаєм». Учні декламували поезію Едуарда Литвина, читали уривки з його творів, в яких наш земляк постійно наголошував, що «майбутнє - наша державна незалежність, - не впало на нас з небес, як дехто твердить, - воно сповна оплачене тяжкими стражданнями і жертвами багатьох поколінь українського народу». Поет осягає красу і славу України, осмислює її трагічні сторінки і вчить нас жити законами правди і справедливості. Він спонукає наших сучасників замислитись над тим, як і де шукати шляхи відродження (які поряд, а ми не бачимо), щоб гуртувалася українська нація, процвітала наша держава. Пісні, які виконали діти створили єдине ціле виховного заходу. Підготували та провели захід вчитель української мови Ігнатович Л.В. та заступник з виховної роботи Бурдик В.М.

/Files/images/P1011240.JPG

/Files/images/P1011244.JPG

/Files/images/P1011253.JPG

/Files/images/P1011258.JPG

Читати далі в документі: "Едуард Литвин - син став'янської землі"

Наш дух не зламати, свободу не вбити!

23 листопада 2015 року у Ставівській ЗОШ І – ІІІ ступенів відбувся виховний захід «Наш дух не зламати, свободу не вбити!» для учнів 5-11 класів, присвячений другій річниці Євромайдану, на якому вшанували патріотизм і мужність громадян, які у листопаді 2013 року - лютому 2014 року встали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору. Учні 8 класу ознайомили з історичними фактами, які відбувалися на Майдані. Переглянуті відео засвідчили достовірність тих подій. Одинадцятикласники закликали в скорботі схилити низько голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито у мирний, цивілізований час ХХІ століття. Всі присутні мали можливість переглянути відео про Героїв Небесної Сотні та Десяток наймолодших ангелів. Вчитель історії Шепелявенко Т.Г. розповіла про події 22 лютого 2014 року, свідком яких вона була. Захід підготувала заступник з ВР Бурдик В.М.

/Files/images/P1011260.JPG

/Files/images/P1011264.JPG

Читати далі в документі: "Лінійка до Дня гідності й свободи"

28 листопада - День пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій. Всеукраїнська акція "Запали свічу"

До Дня пам’яті жертв Голодомору і політичних репресій в Україні у Ставівській ЗОШ І – ІІІ ступенів були проведені заходи вшанування пам’яті безневинно загиблих від голоду. 25 листопада вчитель історії Шепелявенко Т.Г. разом з старшокласниками підготували для учнів 1-11 класів годину інформування «28 листопада – День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій. Всеукраїнська акція «Запали свічку». Були зачитані свідчення очевидців тих страшних подій, з яких було видно, що голод – це муки, страждання і смерть. Учні закликали пам’ятати, що Голодомор – найбільш трагічна сторінка в історії нашої країни. Було запропоновано взяти участь в акції «Запали свічу», яка проходитиме 28 листопада о 16 годині, щоб пом’янути всіх померлих від голоду. Класні керівники 27 листопада провели уроки пам’яті загиблих у Голодоморі на Україні. Учні переглянули слайди, відео, фільми про ті страшні часи, коли голод забрав життя мільйонів українців. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих від голоду.

/Files/images/скачанные файлы (3).jpg

/Files/images/голод.jpg

/Files/images/фото.jpg

Cпортивне свято до Дня Збройних Сил України

4 грудня 2015 року у Ставівській ЗОШ І – ІІІ ступенів для учнів 6 – 8 класів відбулося спортивне свято, присвячене Дню Збройних сил України. З кожного класу було по одній команді з 6 учасників, всі інші учні активно вболівали за своїх однокласників. Діти весело проводили час, змагались у силі, спритності, кмітливості. Були проведені наступні конкурси: «Стрибки через скакалку в русі», «Хто спритніший», «Біг спиною вперед», «Передай м’яч наступному», «Попади в ціль», «Біг з гімнастичним обручем». Останньою естафетою була «Естафета дружби», яка сподобалася дітям найбільше. Перемогу отримала команда учнів 7 класу. Цього дня змагалися і учні 9 – 11 класів. Конкурси для старшокласників були набагато складнішими, але кожен із учасників хотів як найбільше очок принести своїй команді. Перемогу отримала команда учнів 10 класу. Підготували та провели спортивне свято вчителі Порхун І.А., Шепелявенко М.М. та Ігнатович В.Й.

/Files/images/P1011319.JPG

/Files/images/P1011344.JPG

/Files/images/P1011328.JPG

Ми - діти твої, Україно!

Найсвятіше, що є у людини - Батьківщина та її мова. Батьківщина – це наш рідний край, наша Україна, найдорожче і найсвятіше місце на Землі й у нашому серці. З метою виховання в дітей почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідного краю та поглиблення знань про історичні та трагічні сторінки історії України 1 грудня 2015 року у Ставівській ЗОШ І – ІІІ ступенів була проведена відкрита година спілкування «Ми - діти твої, Україно!», підготовлена класним керівником 2 класу Наталією Буц та другокласниками. Всі присутні переглянули відео «Моя країна - Україна». Діти співали чудові українські пісні, декламували вірші, виконували патріотичні таночки. У своїх виступах учні акцентували увагу на єдності держави та необхідності жити в мирі, добрі та дружбі, а також любити свою неньку Україну всім своїм серцем і душею. Цитуючи вірші про Батьківщину, з великим натхненням, з іскоркою в очах, діти передали своє розуміння, свою любов до рідної держави,справжній дух патріотизму, вони довели, що гідні справжнього звання УКРАЇНЦІВ.

/Files/images/P1011283.JPG

/Files/images/P1011286.JPG

/Files/images/P1011296.JPG

Читати далі в документі: "Ми - діти твої, Україно!"

Співаєм славу тій події і тепер!

22 січня Україна відзначала День Соборності та Свободи України України, 29 січня український народ вшановував пам’ятьмолодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути 29 січня 1918 року. Цим історичним подіям була присвячена відкрита година спілкування «Співаєм славу тій події і тепер». Дев’ятикласники розповіли про історичні віхи об’єднання розрізнених частин України в межах однієї держави, про війну на сході, війну за Україну – єдину самостійну соборну Українську державу. Присутні переглянули відео про День Соборності та події під Крутами. Підготувала захід класний керівник Ігнатович Л.В.

/Files/images/P1011463.JPG

Читати далі в документі: "Пам'ять про них живе і донині"

Створімо серце доброти

У Ставівській ЗОШ І – ІІІ ступенів 8 лютого 2016 року у 5 класі було проведено відкриту годину спілкування «Створімо серце доброти», яку розпочала класний керівник Глобенко Олена Володимирівна словами: «У кожної людини є свої моральні цінності - це те, що вона найбільше цінує в житті, що для неї є святим, чим вона керується в своїх вчинках», запросивши вихованців створити серце доброти. Діти протягом години спілкування, декламуючи вірші та виконуючи пісні, до серця доброти додавали свої сердечка: шани батькам, милосердя, співчуття, допомоги, любові. На свято був запрошений випускник нашої школи, учасник бойових дій на сході – Вербіцький Сергій Васильович, який звернувся до дітей з словаим заклику: «Поважати один одного, любити і шанувати батьків, цінувати життя і допомагати тим, хто цього потребує». Годину спілкування було завершено зверненням до всіх присутніх: «Поспішайте творити добро!»

/Files/images/P1011480.JPG

/Files/images/P1011469.JPG

/Files/images/P1011486.JPG

Читати далі в документі: "Створімо серце доброти"

Материнська ніжна мова - мова сили й доброти

Рідне українське слово бринить, чарує серце кожного українця. Рідна мова дорога і близька кожному з нас, вона дає наснагу, силу, радість спілкування. 21-го лютого всі народи Землі відзначають Міжнародний день рідної мови. За недовгий час свого існування свято вже стало традиційним, адже це один з тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною свого великого народу. 22 лютого 2015 року у Ставівській ЗОШ І – ІІІ ступенів відбувся виховний захід «Материнська ніжна мова – мова сили й простоти». Свято розпочалося переглядом відео про красу нашої України. Учні 2 класу, в образі Соняшника, Калини та Барвінка, розповіли про символи, які вони втілюють та привітали Мову зі святом. Учні 6 класу декламували вірші, прославляючи рідне слово. Запросили всіх переглянути інсценізацію „Чия мова краща?” за оповіданням Євгена Дударя „Рідна мова.” Закінчили виступ піснею «Рідна мова». Підготували свято вчитель української мови Дмитренко О.М. та заступник з ВР Бурдик В.М.

/Files/images/P1011539.JPG

/Files/images/P1011546.JPG

/Files/images/P1011543.JPG

Читати далі в документі: "Материнська ніжна мова..."

Вже скільки років проминуло, а біль у серці все живе

15 лютого 2016 року у Ставівській ЗОШ І – ІІІ ступенів було провелено виховний захід «Вже скільеи років проминуло, а біль у серці все живе» з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 27-ї річниці виведення військ з Афганістану. Учні 9-го та 8-го класів розповіли про страшні військові події, згадали імена наших односельчан - учасників бойових дій в Афганістані і пом`янути тих, які загинули в афганській війні, яка назавжди залишиться болем у серцях нашого народу. Бої закінчились, а історія – вічна. Афганська війна в пам'яті людства ще буде жити довго, тому що її історія написана кров’ю солдатів і слізьми матерів. Діти закликали присутніх пам’ятати кожного із тих, хто в 20, 30 років став свідком і учасником воєнних подій. Присутні переглянули документальний фільм про афганську війну та відео про службу наших земляків в Афганістані. Підготувала і провела виховний захід заступник з ВР Бурдик В.М.

/Files/images/P1011493.JPG

/Files/images/P1011495.JPG

Читати далі в документі: "Вже скільки років проминуло, а біль у серці все живе"

/Files/images/images (4).jpg

Юних патріотів виховує приклад

Сьогодні, як ніколи, юні громадяни нашої країни сприймають війну, що ведеться на сході, як чудовисько, що забирає до вічного смертельного полону батьків, братів, кращих синів і доньок Незалежної України, що заважає мирному життю кожної родини, всієї країни. Учні та вчителі нашої школи дружно поспішали на зустріч із мужнім захисником України - бійцем АТО, нашим земляком Кучеренком Іваном Сергійовичем. Діти із захопленням, затамувавши подих, спілкувалися з людиною, яка є прикладом мужності й відваги, героїзму й водночас інтелекту, щирості для підростаючого покоління. Іван прочитав декілька власних віршів про війну, своїх товаришів, про мирне життя, якого чекають всі українці. Весь колектив школи гордий за нього й щиро вдячний за мирне небо над головою, за спокійний сон й веселий дитячий сміх. Іван дякував від себе особисто та від своїх товаришів за посилки та малюнки, які відправили наші учні та вчителі у грудні місяці 2015 року. Адже для воїнів дуже важливо, коли вони знають, що про них пам’ятають, їх підтримують. Тепла атмосфера зустрічі, відверта розмова воїна та учнів, фотосесія для всіх бажаючих, сприяли позитивній налаштованості всіх учасників. Незабаром після зустрічі Іван знову відправиться в зону АТО. Ми віримо у силу і мужність українських воїнів, кожного з них чекаємо живим і здоровим!

/Files/images/P1011550.JPG

/Files/images/P1011558.JPG

/Files/images/P1011552.JPG

Герої не вмирають...

20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної сотні. У Ставівській ЗОШ І-ІІІ ступенів протягом тижня проведено ряд заходів по вшануванню відваги, сили духу і стійкості громадян, які відділи своє життя у лютому 2014 року, захищаючи європейське майбутнє України.17 лютого для учнів учні 1-11 класів на годині інформування згадали про події листопада 2013 - лютого 2014 року. Діти дізналися про Героя Небесної сотні із м.Обухів - Володимира Чаплінського. В глибокій скорботі, з великою шаною і подякою учні Ставівської ЗОШ І - ІІІ ступенів 19 лютого 2016 року на лінійці вклонилися перед Героями Небесної сотні. Вшанували пам’ять тих, які віддали своє життя за перемогу добра над злом, правди над несправедливістю, за людську гідність і щасливе майбутнє свого народу. Школярі 11, 10 та 4 класів читали вірші, присвячені Героям Небесної сотні, під пісню «Герої не вмирають» запалили свічки – пам’яті, вшанували хвилиною мовчання Героїв Небесного війська Учні вірять, що Небесна сотня стоїть перед Божим Престолом і буде повіки опікуватися долею України. Кожному потрібно пам’ятати про них: хто вони були і за що боролись, у що вірили, задля чого померли. Герої Небесної сотні пішли у вічність, але пам’ять про них жива:«…бо пам’ять вічна і народ не забува, хто виборов життям ці перемоги,небесна сотня, чиста та жива, нам каже з неба: « Доброї дороги…». Завершилася лінійка піснею «Ми пам’ятаємо Героїв Небесної сотні» 20 лютого навчальний день у школі розпочнеться Державним Гімном України та хвилиною мовчання. Протягом дня палатиме свічка пам’яті. Підготувала заходи заступник директора з виховної роботи Віра Бурдик.

/Files/images/P1011525.JPG

/Files/images/P1011526.JPG

/Files/images/P1011533.JPG

/Files/images/P1011531.JPG

Читати далі в документі: "Герої не вмирають..."

Читати далі в документі: "20 лютого - День Героїв Небесної Сотні"

Моя Україна - міцна і єдина

29 лютого 2016 року класним керівником 7 класу Порхуном І.А. проведено відкриту годину спілкування «Моя Україна – міцна і єдина». Семикласники розповідали про багату і щедру, співочу, сповнену краси, землю, прекраснішої від якої немає в світі та про єдність українського народу. У прочитаних віршах прославляли рідну Україну, її національні символи, видатних українців, її героїв. Для емоційного сприйняття поданого матеріалу звучали пісні у виконанні артистів України та учня 7 класу Токаренка Олександра, показано відеоматеріали про красу українського краю.

/Files/images/P1011583.JPG

/Files/images/P1011589.JPG

Чорнобиль - біль наш давній

26 квітня проведено виховний захід «Чорнобиль – біль наш давній». Учні закликали зберігати пам’ять про Чорнобильську катастрофу та вшановувати героїзм пожежників, персоналу ЧАЕС, будівельників, учених, які ліквідували пожежу на станції. З шестикласниками – сталкерами всі присутні побували у віртуальній подорожі 30 – кілометрової зони, зони відчудження. Проходять роки після аварії на ЧАЕС, але Чорнобильська біда надовго залишиться у нашій пам'яті. Ще довго ми будемо відчувати на собі її наслідки, ще довго чутимемо її дзвони. Вони лунатимуть за тими, кого вже нема, кого не стане завтра, хто заплатив за чиюсь помилку своїм здоров'ям, життям

/Files/images/P1011829.JPG

/Files/images/P1011838.JPG

Читати далі в документі: "Чорнобиль - біль наш давній"

Ти пам'ятай, ніколи не забудь!

71 рік відділяє нас від тих травневих днів 1945 року, коли відлунали останні залпи найстрашнішої і найкровопролитнішої в історії людства війни. 8 травня ми відзначаємо День пам’яті та примирення, 9 травня – День Перемоги над фашизмом. Учні Ставівської школи 8 травня взяли активну участь у вшануванні тих людей, хто у жорстокій битві виборов нашу перемогу. Пам’ять про війну, її сувора правда залишаються з нами як найбільший за силою духу приклад мужності, патріотизму, важкої ратної праці і вічної скорботи за тими, хто поклав на вівтар Перемоги найдорожче - життя! Живуть у пам’яті народу його вірні дочки і сини – ті, що не повернулися з походів грізної Другої світової війни та ті, що в суворих випробуваннях і стражданнях здобули нам перемогу над страшним ворогом – фашизмом.

/Files/images/P1010032.JPG

/Files/images/P1010039.JPG

Читати далі в документі: "Ти пам'ятай, ніколи не забудь!"

2016/2017 навчальний рік

Хай мир крокує по планеті

Кожного року у всіх куточках Землі 21 вересня відзначають Міжнародний день миру. Раніше для нас, українців, мир – це була повсякденна реальність. На вулицях нашої неньки України було спокійно, всі діти ходили до школи, посміхалися. Але відбулися різкі зміни – на території України іде війна. І нам, українцям, як ніколи, потрібно усіма силами боротися за мир, щоб нам завжди світило ясне сонечко, щоб небо було завжди чисте та голубе, щоб завжди були посмішки на обличчях у людей. Сьогодні у Ставівській ЗОШ І – ІІІ ступенів було проведено стріт – арт на асфальті «Хай мир крокує по планеті земля». Учні 1-11 класів карту України, намальовану на асфальті перед школою, прикрасили своїми малюнками. Діти хочуть миру, щасливого дитинства, вони люблять Україну. Урочисто був піднятий прапор нашої держави під виконання учнями Гімну України, хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих героїв Небесної сотні та військових в АТО. Відбулася виставка дитячих малюнків «Потрібен мир тобі й мені». Діти читали вірші та співали пісні про мир.

/Files/images/20160921_133916.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 2087

Коментарi