• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Соціальний педагог

Акція "16 днів проти насильства"

Історія акції «16 днів проти гендерного насильства»

У червні 1991 року Центр Жіночого Глобального Лідерства www.cwgl.rutgers.edu та учасники Форуму з питань жінок, насильства та прав людини, представленого учасницями з 20 країн світу, закликали до глобальної кампанії “16 Днів проти гендерного насильства”.

З того часу понад 1000 організацій та осіб з більш як 100 країн прийняли участь у щорічних всесвітніх кампаніях “16 Днів проти гендерного насильства”, що закликає до припинення усіх форм насильства проти жінок. У 2001 році ця щорічна кампанія відзначила своє десятиріччя.

Україна приєдналась до кампанії “16 Днів проти гендерного насильства” у 2000 році за ініціативи Міжнародного фонду “Відродження” та при підтримці Інституту Відкритого Суспільства, а вже у 2001 ця акція вийшла на загальноукраїнський рівень, об’єднавши 20 регіонів України та 75 державних та неурядових організацій.

Ключові дати акції «16 днів проти гендерного насильства»

• 25 листопада – Міжнародний день ООН з викоренення насильства щодо жінок, присвячений сестрам Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури Трухильо у Домініканській Республіці у 1960 році;

• 1 грудня – Всесвітній день боротьби із СНІДом. Вірус імунодефіциту людини та синдром набутого імунодефіциту стрімко поширюється у цілому світі;

• 2 грудня – Міжнародний день боротьби за відміну рабства. У цей день у 1949 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми та з експлуатацією проституції третіми особами;

• 5 грудня – Міжнародний день волонтера. Волонтерство сьогодні – це потужний громадський рух, що має свої організації майже у всіх країнах світу, і давно вже переріс як національні кордони, так і сфери застосування волонтерської праці;

• 6 грудня - Річниця з дня “Монреальської різанини”, коли 14 жінок-студенток були вбиті злочинцем лише через те, що “вони були феміністками”;

• 10 грудня – День Захисту Прав Людини. 10 грудня 1948 року уряди країн-членів ООН визнали права людини “на життя, свободу та недоторканість особи для всіх без винятків”, підписавши Загальну Декларацію Прав Людини.

Заняття "Ми проти насильства. Попередження насильства"

У нашій школі було проведено ряд заходів до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»: конкурс малюнків для учнів 5-8 класів на тему «Ми проти насильства в сім’ї» та конкурс на кращий твір для учнів 9-11 класів на тему «Як я розумію права людини, на життя, свободу та недоторканість особи для всіх без винятків», оформлено у бібліотеці інформаційний куточок «Щоб біда не постукала у двері». Учні 4 класу на занятті з елементами тренінгу ознайомилися з поняттям насильства, називали жертв насильства та виробили правила безпеки, щоб уникнути від насильства. Заняття провела соціальний педагог Бурдик В.

/Files/images/P1010490.JPG

Заняття з елементами тренінгу " Ми проти насильства" завантажити файл

Не дай СНІДу шансу!

Здоров'я – одне з основних джерел радості, щасливого та повноцінного життя. Поріг ХХІ століття людство переступило з низкою жахливих хвороб. Особливо небезпечні ВІЛ і його кінцева стадія СНІД. СНІД – особливо небезпечна хвороба, смертельна для людини. З 1988 року 1 грудня відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом, що слугує справі зміцненню організованих зусиль у боротьбі з пандемією, яка поширюється у всіх регіонах світу. На жаль, Україну визнано державою, яка від ВІЛ/СНІДу в Східній Європі постраждала найбільше. До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом у нашій школі соціальним педагогом Бурдик Вірою було проведено круглий стіл «Не дай СНІДу шансу!». Учнів 8 – 11 класів було ознайомлено із шляхами інфікування ВІЛ, симптомами захворювання, проведено анкетування «Моє ставлення до ВІЛ-інфікованих». Всі присутні одягнули червоні стрічечки, як символ боротьби зі СНІДом. Закінчився захід ходою зі свічками на вшанування пам’яті людей, які померли від СНІДу.

Круглий стіл "Не дай СНІДу шансу!" завантажити файл

/Files/images/PB290072.JPG

Заняття "Вплив комп'ютера на ваше здоров'я"

Наш час не можна уявити без широкого використання комп’ютера в усіх сферах діяльності, без уміння працювати з комп’ютером. Кожен учень повинен вміти працювати на комп’ютері. Спілкування з комп’ютером несе в со­бі багато користі, але виникає і багато проблем. На заняттях з елементами тренінгу «Вплив комп’ютера на ваше здоров’я», які були проведені соціальним педагогом для учнів 1 – 7 класів, діти детально ознайомилися з проблемами, які виникають від неправильного використання комп’ютера, а та­кож із тим, як їх уникнути. Всі учні активно працювали на заняттях, на дерево кріпили «листочки проблем», а, познайомившись з правильним поводженням з комп’ютером, всі разом змогли зняти всі листочки з «дерева проблем».

/Files/images/P1010627.JPG

/Files/images/P1010626.JPG

Заняття з елементами тренінгу " Вплив ком'ютера на ваше здоров'я" завантажити файл

Тренінг "Безпека в Інтернеті"

У Ставівській ЗОШ І – ІІІ ступенів з 14 квітня по 27 квітня 2017 року було проведено Тиждень безпеки в мережі Інтернет. Учні 9 – 11 класів пройшли тестування за К.Янгом «Визначення Інтернет - залежності». На заняттях з елементами тренінгу «Безпечний Інтернет» учні 4, 8 класів дізналися про «підводні камені Інтернету», про правила коритсування мережею Інтернет. Дуже активними були учні 10 та 11 класів під час тренінгу «Безпека в Інтернеті».

/Files/images/P1010781.JPG

Тренінг " Безпека в Інтернеті" завантажити файл

Буклет про СНІД завантажити файл

Буклет про насильство завантажити файл

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом

СНІД - одна з найважливіших проблем, з якою зіткнулося людство в ХХ столітті, і з якою ми ввійшли у ХХІ століття. Стрімко зростає кількість інфікованих і померлих від СНІДу людей. У всьому світі 1 грудня говорять про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе ця глобальна епідемія. Багато про СНІД вже відомо, але: «Хто попереджений, той захищений», - саме так говорить французьке прислів’я. У Ставівській школі цього дня соціальним педагогом Бурдик В.М. для учнів 8 – 11 класів було проведено заняття «1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом». Підлітки ознайомилися із способами передачі вірусу, основними симптомами при зараженні ВІЛ/СНІДом та наслідками. В ході дискусії було обговорено питання про ставлення до хворих людей на СНІД. Катастрофічних перспектив, які можуть очікувати молоде покоління у майбутньому, можна уникнути - лише дотримуючись елементарних правил безпеки. Буклети «Що потрібно знати про СНІД», які отримали учасники заходу, хай будуть пам’яткою – оберегом для старшокласників.

/Files/images/images (3).jpg

Заходи до Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства"

У нашій школі було проведено ряд заходів до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»: - конкурс малюнків для учнів 5-8 класів на тему «Ні – насильству»; - оформлено у бібліотеці інформаційний куточок «Стоп насильству»; - для учнів 8 – 11 класів проведено заняття «1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом»; - учні 8 – 11 класів переглянули відео «Правда про СНІД», «СНІД»; - для учнів 5 – 7 класів проведено заняття «Знати свої права – значить вже наполовину володіти ними» (до Дня захисту прав людини); - учні 6 класу переглянули відео: «Конвенція ООН про права дитини», «Я більше сюди не повернусь»; - конкурс малюнків для учнів 8-11 класів «Наші права»; - соціальним педагогом випущено буклети: «Буклет насильство», «Буклет СНІД». Для учнів 8 – 11 класів було проведено заняття «Ми - проти насильства». Епіграфом до заняття стали слова царя Соломона: «Добро чиниш – себе прославляєш, зло чиниш – себе принижуєш!». Учні ознайомилися з поняттям насильства, називали жертв насильства та виробили правила безпеки, щоб уникнути від насильства. Переглянули фільм «Насильство у сім‘ї», у якому демонструвались ситуації, які можуть виникнути у колі близьких людей, давались поради, яким чином можна уникнути даного явища, до кого потрібно звертатись у випадках насильства у сім’ї. Учням було запропоновано знайти виходи із ситуацій, які містять ознаки насильства. Вони охоче долучились до обговорення. Заняття провела соціальний педагог Бурдик В.М.

/Files/images/P1011356.JPG

/Files/images/P1011353.JPG

/Files/images/i.jpegк.jpeg

/Files/images/image (1).jpg

Читати в документі: "Як допомогти дитині вчитися"

А ти обрав свою професію?

/Files/images/Prof_banner.jpg

Читати в документі: "Профорієнтаційна робота в школі"

Читати в документі: "10 найбільш затребуваних професій"

Тиждень протидії торгівлі людьми

З 11.04. по 15.04.2016 року в Ставівській ЗОШ І – ІІІ ступенів проходив тиждень протидії торгівлі людьми. У рамках тижня проведено ряд інформаційно-просвітницьких заходів з метою підвищення рівня поінформованості учнів з даного питання. 14 квітня до шестикласників завітала соціальний педагог Бурдик Віра Миколаївна, яка провела заняття з елементами тренінгу «Торгівля людьми: міфи і реальність», на якому ознайомила учнів з проблемою торгівлі людьми. Діти згадали свої права, які містяться в документі під назвою «Конвенція про права дитини», обмінювалися думками з приводу різних життєвих ситуацій, з великим задоволенням виконували різноманітні вправи. Для учнів 8 – 11 класів соціальним педагогом проведено заняття з елементами тренінгу «Злочину можна запобігти», показано презентацію з проблеми торгівлі людьми. Учні переглянули документальний фільм «Життя на продаж». Завдяки відтворенню реальних подій та справжнім свідченням жертв, фільм показує глядачам подробиці торгівлі людьми. Відео застерігає молодь, як можна залишитися у безпеці, обираючи роботу за кордоном. З учнями 1 та 2 класів в ігровій формі було проведено заняття «Права свої знай, обов’язки не забувай», на якому малювали малюнки, відгадували загадки про свої права.

/Files/images/P1011712.JPG

/Files/images/Screenshot_1-26.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 1821

Коментарi